„Да, узнемирен сам (због оваквог развоја догађаја)“, одговорио је официр на питање ТВ водитеља о вероватноћи да би ситуација на граници могла да доведе до непредвидивих опасних последица. С тим у вези, он је подсетио да је Велика Британија одлучила да Варшави пружи помоћ у јачању ограде на пољско-белоруској граници.
Коментаришући кретање руских трупа у близини граница Украјине, Картер је рекао да се ови потези највероватније предузимају „да би се одвукла пажња“.
„Али НАТО у сваком случају мора бити у приправности“, истакао је он.
Картер такође сматра да Русија „и у северозападном правцу и у области украјинске границе“ наводно користи „хибридне полуге“ које подразумевају „дезинформисање и дестабилизацију“.
Мигрантска криза на граници Белорусије са Летонијом, Литванијом и Пољском, куда су се од почетка године упутили мигранти, заоштрила се 8. новембра. Неколико хиљада миграната дошло је до белоруско-пољске границе и не напушта пограничну зону. Неки од њих покушали су да уђу у Пољску разбијајући ограду од бодљикаве жице. Земље Европске уније оптужују Минск за намерну ескалацију кризе и позивају на увођење санкција. Председник Белорусије Александар Лукашенко сматра да су за ову ситуацију криве саме западне земље, због чијих дејстава људи беже од рата.