Према њеним речима, маслине су богате масним киселинама и витаминима који су одговорни за нормалан рад организма и имају улогу да га штите. У њима се практично налазе сви витамини и микро елементи који су неопходни човеку, као што су: калцијум, натријум, магнезијум, калијум, гвожђе, бакар, фосфор, селен и цинк.
Како је докторка навели, нама су највише доступне конзервиране маслине које су штетне за организам због адитива. Остаци каустичне соде и гвожђа глуконата претварају плодове маслине у алергене. У саламури, у којој се налазе маслине, има много соли. То је разлог што маслине не би требало да једу људи који пате од појаве цисти и гастритиса са повишеном киселином. Маслине не би требало да једу деца млађа од три године.
Кушнир је појаснила да маслине имају својство која иритирају жуч, па ће њихова употреба погоршати стварање жучног каменца, а имаће утицај и на панкреас, холециститис (запаљење жучне кесе) и на бубрежни каменац, пише „Газета.ру“.
Докторка је говорила и о томе ко не сме да једе мандарине. Како пише „Москва 24“, мандарине често изазивају алергије, па је зато ово воће забрањено у исхрани деце до три године старости. Такође, ти плодови се не препоручују људима који имају колитис (упалу слузнице дебелог црева), гастритис, чир на желуцу или који пате од проблема са жучном кесом и панкреасом.
Раније је нутрициониста Елена Моисејева испричала о корисним својствима сока од парадајза. Према њеном мишљењу, овај сок чува сва својства свежег парадајза. Његов значај за организам проистиче из тога што садржи велики проценат калијума и што је нискокалоричан.
Сок од парадајза је користан за срце и могу да га пију људи свих узраста. Низак гликемијски индекс (ниво шећера у крви) аутоматски уноси сок од парадајза у списак производа који могу да конзумирају дијабетичари, подвукла је докторка. Норма која је потребна организму је једна до четири чаше дневно, пише „Правда.ру“.
Сок од парадајза не би требало да пију људи који имају гастритис и акутни панкреатитис.