„Нисмо рекли да желимо да пошаљемо неколико хиљада војника у Украјину да би се борили против Русије. То није наш став. Наша позиција се састоји од озбиљних економских санкција и подршке Украјини у обуци војника и њиховом снабдевању“, рекао је он.
Раније је министар одбране САД Лојд Остин изјавио да власти САД напорно раде како ситуација у Украјини не би довела до војне конфронтације. Он је напоменуо да ће повлачење „црвених линија“ пред Русијом по питању Украјине само погоршати проблем.
Званични представник спољнополитичке службе ЕУ Петер Стано је навео да ЕУ не прихвата никакву агресију према Украјини и оштро ће одговорити ако Русија покуша да је нападне.
Портпарол Кремља Дмитриј Песков је 6. децембра изјавио да Кремљ види агресивну реторику Запада на тему Украјине и медијске манипулације о наводној инвазији Русије на ову земљу. Према његовим речима, напетост се у Украјини може елиминисати само ако се добију гаранције да је Кијев одустао од могућег решења проблема у Донбасу путем силе.
Песков је тада навео да ће председник Русије Владимир Путин током преговора 7. децембра са великим интересовањем послушати предлог америчког председника Џозефа Бајдена на тему Украјине. Он је додао да ће након разговора бити јасно колико амерички предлози могу да смире тензије.