“Не би зачудило да одсвирају крај и повуку иницијативу, јер је страх од грађана јачи од вриједности акција на поквареном политичком тржишту.” Коментарисао је Мартиновић на свом Tвитер налогу.
Да парламентарна опозиција разматра могућност да повуче инцијативу о неповјерењу Влади Здравка Кривокапића, о којој би требало да се расправља на сјутрашњој сједници Скупштине, спекулисало је неколико медија у Црној Гори, чак су неки објавили да су на састанку данас поподне представници ДПС-а СДП-а и СД-а вијећали о повлачењу иницијативе и да ће, наводно, коначну одлуку саопштити сјутра пред сједницу Скупштине.
Иницијативу је крајем новембра у скупштинску процедуру предало 40 посланика опозиције. У својим ранијим изјавама, неки од њих су тврдили да имају већину за изгласавање неповјерења актуелној Влади.
За изгласавање неповјерења Влади неопходан је глас 41посланика, од укупно 81, колико их има у актуелном сазиву Скупштине Црне Горе.
Према Уставу Црне Горе, предлог да се гласа о неповјерењу Влади може поднијети најмање 27 посланика.
Ако Влада добије повјерење у парламенту, потписници предлога не могу поднијети нови прије истека рока од 90 дана.
Интерсантно је да је и министар економског развоја Јаков Милатовић данас поручио како вјерује да парламентарна већина наћи мудрости да ојача Владу. Како је рекао, уколико се то не деси избори су каже демократско рјешење, гдје би и нова странка могла наћи мјесто.
Милатовић је казао да вјерује у договор парламентарне већине, истичући да је политичка стабилност изузетно важна за европске интеграције Црне Горе. Министар се нада да ће кроз договор већине и Влада бити ојачана.
"Уколико се договор не деси, избори су увијек једно демократско рјешење, али претпостављам да и уколико се десе избори да је могуће да ће се на тим изборима наћи неке нове политичке партије, које ће можда на бољи и адекватнији начин рефлектовати вољу грађана", поручио је Милатовић.