„Државе-чланице НАТО-а немају реалне војне могућности да успешно заштите Украјину. Европа нема ни снаге, ни жеље да иде тим путем“, објаснио је он.
Аутор је у чланку предложио европским политичарима да се подсете успешних дипломатских пројеката у којима су Финска и Аустрија биле неутралне у време Хладног рата. Према његовом мишљењу, они могу бити искоришћени као модел за решавање кризе у Украјини.
Он је подвукао да Москва, Брисел, Вашингтон и Кијев треба да узму у обзир интересе сваке земље.
Према његовом мишљењу, Запад би требало да подсети Русију на економске санкције у случају наводне „агресије на Украјину“. Чланство Кијева у НАТО-у би требало искључити. ЕУ мора да пронађе начин да сачува достојанство, да призна Крим као чињеницу која је коначна, а да у Донбас „врати мир и процват“.
Истовремено, Кијев и западне земље у последње време изражавају забринутост због наводног интензивирања „агресивних дејстава“ Русије у близини граница Украјине. Портпарол руског председника Дмитриј Песков изјавио је да Русија премешта трупе унутар своје територије и по сопственом нахођењу. Према његовим речима, то ни за кога не представља претњу и не треба никога да брине.
О „инвазији Русије на Украјину“ и томе ко ће почети рат у тој земљи у својој ауторској емисији „Мој поглед на Русију“ говорила је Љубинка Милинчић: