Награда се додељује активним глумицама које су својим “личношћу обележиле позоришни, филмски и телевизијски живот Србије стваралачком зрелошћу и богатством уметничког израза”.
Од ове године признање је бијенално,а о одлуку о добитници донео је већином гласова жири у којем су били Горица Поповић, претходна добитница награде, Светислав Гонцић, вршилац дужности управника Народног позоришта, Милорад Вучелић, главни и одговорни уредник Компаније „Вечерњих новости”, драматург Ивана Димић и редитељ Борис Лијешевић.
Награда „Жанка Стокић” остала је од оснивања женско признање, јер га добијају искључиво глумице.
„Сви дугујемо велику захвалност Мири Ступици која је учинила све што је у њеној моћи да рехабилитује највећу српску глумицу. И даље мислим да није довољно ни написано ни објављено о Жанки Стокић, јер је прокрчила пут достојанству коју женска глума има. Кажем женска, јер и даље живимо у драмској литератури која много више пажње посвећује мушкарцима, свету где су мушкарци већина која воде културну и позоришну политику. Тако да ћу ову награду доживети као ветар у леђа глумицама. Једино теже од тога бити глумац је бити – глумица”, рекла је поводом признања Тања Бошковић.
Досадашње добитнице награде су Светлана Бојковић, Милена Дравић, Радмила Живковић, Ђурђија Цветић, Ружица Сокић, Јелисавета Саблић,Гордана Ђурђевић Димић, Дара Џокић, Мирјана Карановић Љиљана Благојевић, Љиљана Стјепановић, Мира Бањац, Анита Манчић, Јасна Ђуричић, Олга Одановић, Наташа Нинковић и Горица Поповић.
У конкуренцију за награду „Жанка Стокић” било је шест врсних глумица, а у предлогу Атељеа 212 за Тању Бошковић наведено је да је она „једна од оних ретких глумица и уметница које надилазе све стереотипе, калупе, сепарације, ускогрудост и искључивост”.
„Њен раскошани дар ,вештину, тренинг, упорност и истрајност није могуће категоризовати и хијерархизовати. Тања Бошковић је увек истовремено више уметничких идентитета и вештина спојених у праксу уметности глуме. Она је изврсна глумица: у смислу прецизности њених говорних вештина, виртуозности телесних,плесно – извођачких могућности, вокалних способности, широког спектра емоционалности”, наведено је у предлогу Атељеа 212.