Како је прецизирано, Путин је истакао да ће руска страна пажљиво анализирати писане одговоре на нацрте споразума о безбедносним гаранцијама од НАТО-а и САД, након чега ће одредити наредне кораке.
„Истовремено је скренута пажња на чињеницу да у одговорима САД и НАТО-а ипак нису узете у обзир главне забринутости Русије као што су спречавање ширења НАТО-а, одустајање од распоређивања ударних система наоружања у близини руских граница, као и враћање војног потенцијала и инфраструктуре блока у Европи на позиције из 1997. године, када је потписан Оснивачки акт Русија-НАТО“, истиче се у саопштењу Кремља.
Игнорисано је и кључно питање – „како САД и њихови савезници намеравају да следе принцип недељивости безбедности који је забележен у основним документима ОЕБС-а и Русија-НАТО, а који претпоставља да нико не треба да јача своју безбедност на рачун безбедности других земаља“.
Лидери су разговарали и о ситуацији у Украјини, а Путин је нагласио значај стриктног поштовања одредби Минских споразума од стране Кијева, као и других споразума, пре свега о успостављању директног дијалога са Доњецком и Луганском и правном дефинисању посебног статуса Донбаса.
„Узимајући у обзир резултате састанка политичких саветника лидера земаља 'нормандијског формата' одржаног у Паризу 26. јануара, Француска и Русија су потврдиле да су расположене за даљи рад у овом формату“, саопштава Кремљ.
Лидери су разговарали и о ситуацији око Заједничког свеобухватног акционог плана о иранском нуклеарном програму, а истакнуто је да Русија и Француска активно подржавају међународне напоре усмерених на очување и реализацију акционог плана.
Путин је разговарао са Макроном и о појединим аспектима билатералне сарадње, између осталог и у сфери нуклеарне енергије.