Међутим, постоје неке ствари које можете да урадите ради личне и безбедности других.
Не остављајте мотор да ради
Угасите мотор пре сипања горива. Такође, требало би искључити све помоћне 12-волтне изворе напајања као што су пуњачи за телефоне и упаљачи за цигарете, јер могу потенцијално да запале бензин.
Не враћајте се одмах у возило
Немојте се одмах враћати у возило након сипања горива. Мала количина статичког електрицитета може да се накупи и изазове искру када додирнете метал, што би могло да буде опасно када се помеша са бензинским испарењима.
Не користите мобилни
Бензинске пумпе су прометна места. Иако вероватно нећете изазвати електричну искру када користите свој мобилни телефон око резервоара за гориво, требало би да се избегава употреба телефона како бисте били усредсређени на оно што радите.
Немојте препунити
Већина пумпи за гориво се аутоматски искључује када је резервоар пун. Стога немојте и даље да пуните да се бензин не би просуо.
Пазите да вам бензин не доспе на кожу
Ако вам на кожу доспе бензин, оперите захваћено подручје млаком водом и сапуном. Ако вам бензинска пара уђе у очи, требало би да их испирате водом из славине најмање 15 минута и уклоните контактна сочива. Избегавајте трљање очију.
Деца да остану у аутомобилу
Док сипате гориво на бензинској пумпи, деца би требало да остану у аутомобилу. Не само да ће их то држати подаље од отровних испарења, већ ће и ваша пажња бити усмерена на оно што радите.
Немојте да пушите
Никада немојте да пушите око пумпе, нити да користите упаљаче и шибице у близини.
Користите исправан канистер
Приликом точења, канистер оставите на земљу, а затим га пребаците у возило. Проверите да ли је чеп добро затворен, а канистер извадите из аутомобила чим стигнете на одредиште. Такође, бензин никада не би смео да се оставља на сунцу или у пртљажнику возила, пренео је „Јутарњи лист“.