1.
Пушење је много штетније него што се мисли, јер само једна цигарета после јела има учинак као да сте запалили 10. Систем пробаве делује на цели организам, а за кисеоник у крви веже се и никотин.2.
Једење воћа одмах после оброка је лоше јер се оно дуго задржава у желуцу, па почиње да трули и ослобађа отровне гасове који, између осталог, подстичу стварање целулита. Воће би требало да се једе на празан желудац или два сата пре и после јела.3.
Пијење чаја такође треба избегавати јер се теин, главни састојак чаја, везује за гвожђе и отежава пробаву, што може да буде лоше за анемичне особе. Они би требало да пију чај најмање сат времена након јела.4.
Пливање и туширање после јела никако нису добри. Вода подстиче и појачава прокрвљеност у телу која му је потребна, али након оброка крв одлази у желудац где се одвија варење, а не на места попут руку и ногу.5.
Физичка активност јесте добра после обилног ручка, али кад прође неколико сати. Тренинг омета систем за варење који апсорбује хранљиве материје из унете хране. Препоручљива је само лагана шетња.6.
Лежање није добро за пробаву јер желудачни сокови не могу да обаве свој посао. Ова навика може да изазове желудачне тегобе.Да се након јела не бисте осећали уморно, важно је да равномерно распоредите главне оброке и међуоброке, да користити намирнице с ниским гликемијским индексом и избегавате преједање, преноси портал ДДЛ.