Следеће ствари не би требало остављати зими у возилу чак ни на једну ноћ.
Мобилни телефон
И произвођачи мобилних телефона у упутствима саветују да се апарати не остављају на на температурама испод нуле. Разлог за то је што ефикасност литијум-јонских батерија које напајају мобилне драстично пада кад су остављени на хладноћи.
Наочаре
Наочаре зими не би требало остављати у аутомобилу зими, јер као и топлота и хладноћа може да утиче на оквире стакала, а екстремна хладноћа може да доведе и до пуцања, што зависи од материјала.
Аеросолне лименке
Аеросолне лименке, попут оних које садрже дезодоранс или боју у спреју, не би смеле да се држе у екстремно хладним условима. Излагање ниској температури може да дестабилизује лименке под притиском.
Од хладноће могу да попуцају или чак експлодирају.
Пића и јаја
Остављање пића у возилу током дужег периода када температура падне испод нуле често резултира „нередом“. Зато немојте да заборавите да понесете воду, сок или пиво у боцама из аутомобила након куповине.
Ни јаја не излажите јакој хладноћи јер би могла да се смрзну и пукну. Уколико се то догоди, баците их.
Музички инструменти
Хладноћа, посебно екстремна може негативно да утиче на музичке инструменте. У најбољем случају, хладан ваздух ће узроковати њихов неусклађени рад, а у најгорем, посебно они од дрвета, могу и да попуцају.
Конзервирана храна и лекови
Конзервирана роба може да смрзне баш као и сокови у лименкама. Замрзнута лименка може се безбедно одмрзнути у фрижидеру и потом користити. Исто важи и за конзервирану храну, али ако по отварању не изгледа или не мирише нормално, баците је.
Лекови могу да се користе само ако се чувају на правилан начин и прописаној температури. Као и код многих других лекова, ниске температуре могу да утичу на ефикасност инсулина.
Електроника
Не само да што неко може да вам их украде, већ предмети попут лаптопа или таблета не подносе екстремне температуре. Хладноћа може да утиче на трајање батерије уређаја и чак оштетити процесоре, пренео је „Јутарњи лист“.