Специјална операција у Украјини

Овако је говорио Лазански: НАТО на граници Украјине за Русију је питање живота и смрти /видео/

„Русија да живи са тиме да јој НАТО изађе на границе у Украјини — то је питање живота и смрти“, рекао је својевремено некадашњи амбасадор Србије у Москви Мирослав Лазански у једном од бројних коментара о кризи у Украјини.
Sputnik
Лазански је у децембру 2014. године, поводом тада актуелне кризе у Донбасу, указао да цела прича око Украјине није само Украјина.
„То је пре свега прича о односу Америке и Русије, односно Запада, НАТО-а и Русије. Москва је тражила од НАТО-а да јој гарантује да Украјина неће ући у НАТО. Кад би Украјина пристала на статус војне неутралности дефинисане и загарантоване, мислим да би се ово у Донбасу смирило“, казао је тада Лазански.
Он је том приликом упозорио да ће Европа ући у рат ако не дође до стратешког компромиса између Запада и Русије, НАТО-а и Русије, Америке и Русије.
Лазански је подсетио да је Русија вратила Крим и да контролише цело Црно море.
„Крим је непотопиви носач авиона у Црном мору. Крим је завршена прича, о томе више не вреди ни разговарати. Украјина ако уђе у НАТО, она у тим границама у НАТО ући неће“, указао је Лазански.
Он је навео и да, како Американци нису могли да дозволе да руске ракете, које лете пет минута до Вашингтона, буду на Куби, тако и Москва не може да дозволи да америчке ракете буду у Украјини и лете четири минута до Москве.
Поводом настојања Украјине да уђе у НАТО, Лазански је рекао:
„Свака земља која има нерешен територијални проблем, а посебно ако га има са суседом као што је Русија, апсолутно не може да уђе у Северноатлантску алијансу, јер НАТО није луд да прима државе које му у мираз доносе такав територијални спор“.
У НАТО може само да уђе најсиромашнији, западни део Украјине, а да што се тиче источног дела, то Руси неће дозволити, додао је Лазански.
РУСИЈА
Одређене руске банке биће искључене из СВИФТ-а, гори складиште нафте код Кијева /видео/
РУСИЈА
Захарова: Запад постао саучесник геноцида у ДНР и ЛНР
РУСИЈА
Шта је Путин мислио под „денацификацијом“ Украјине и зашто је то толико важно?
Коментар