Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).
"Ми смо врло, врло великодушна земља. Оно што желимо је контрола и желимо да имамо могућност проверавања. Мислим да је разумно с обзиром на оно што се догађа у Украјини осигурати да имамо неке основне могућности да проверимо ко улази", рекао је Џонсон одговарајући на критике да Британија није чинила довољно и да је далеко иза својих европских суседа у помагању решавања питања избеглица.
Британску владу осудиле су хуманитарне организације, опозициони посланици и Француска након што су, због британског инсистирања да избеглице прво добију визу, неки Украјинци завршили у француском граду Калаис, одакле не могу да пређу у Британију, што је изазвало дипломатски сукоб.
Европска унија пристала је да одобри привремени боравак избеглицама из Украјине и омогућила им приступ запошљавању, социјалној служби и смештају до три године, преноси Ројтерс.
Британија је најавила визне програме за оне који имају фамилију у земљи или спремног спонзора.
У медијским извештајима наводи се да је Британија досад издала само око 50 виза за Украјинце, иако је премијер Џонсон то оспорио не износећи додатне детаље, пише Ројтерс.