РУСИЈА

Путин: Култура на Западу се претворила у – забрану културе, то исто је радила и нацистичка Немачка

Председник Русије Владимир Путин изјавио је да је у току пораст дискриминације на Западу око свега што је повезано са Русијом – забрањују се руски писци и књиге, што је за грађане Русије нешто незамисливо.
Sputnik
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Како је рекао, из програма културних манифестација избацују композиторе као што су Петар Чајковски, Дмитриј Шостакович, Сергеј Рахмањинов, забрањују руске писце попут Фјодора Достојевског.
Оценио је и да је последњи пут једну такву кампању уништавања неподобнелитературе пре скоро 90 година спроводила нацистичка Немачка.

„Покушавају да укину хиљадугодишњу културу Русије, њен народ. Говорим о дискриминацији која расте и обухвата све што је повезано са Русијом. То је тренд који се развија у читавом низу западних земаља уз саучешће а каткад и охрабрење владајућих елита. У Русији, рецимо, нема места етничких нетрпељивости“, истакао је он.

Путин је казао и да на Западу цвета такозвана „култура отказивања“, влада јавни остракизам, као и потискивање чињеница, књига, писаца и историјских личности који се не уклапају у савремене шаблоне, ма како они апсурдни били.

„У Холивуду, на пример, свако мало су се појављивали филмови у којима су једини победници над нацизмом били Американци, док се храброст и херојство Црвене Армије, која је дала пресудни допринос, чак ни не спомиње“, казао је.

Истовремено, на дан сећања на жртве Хирошиме и Нагасакија у Јапану или стидљиво ћуте ко је бацио бомбе на ове градове, или пишу сасвим очигледне глупости и кажу да су то урадили „апстрактни савезници“.
ДРУШТВО
Време чуда: Русима укинули Кока колу, себи Достојевског, укидају Икеу, а штите биолабораторије
Коментар