Како наводи, Министарство одбране Русије саопштило је да је руска војска напустила Бучу 30. марта. Аутор каже да, чак и ако не верујете у то, 31. марта градоначелник Буче Анатолиј Федорук је то потврдио, а видео се појављује на каналу „Украјина 24“ 1. априла. Све то време нико није причао о улицама прекривеним лешевима.
Аутор канала тврди да се у Бучи 1. или 2. априла налазила група украјинског неонацисте Сергеја Короткиха (Боцмана). Он такође није писао ни о каквим лешевима на улицама. На његовом снимку виде се празне улице са уништеном техником.
Аутор канала додаје да се тамо у исто време налазио и посланик Жан Белењук. На објављеној фотографији он се смеје, а на његовим друштвеним мрежама нема података о лешевима.
Како наводе на Телеграм каналу, горенаведене су објективне чињенице.
„Испоставило се да су гласине о ‘Сребреници’ почели да праве тек након тога“, додаје аутор канала.
„На фотографијама и видео-снимцима су тела са белим повезима. Такве траке носили су мештани као знак да су мирољубиви и да их се војници не плаше. Можда су се према њима обрачунали као са нашим саучесницима“, закључује аутор канала.
Са друге стране, војни експерт и главни уредник часописа „Национална одбрана“ Игор Коротченко сматра да Украјина инсценирањем убијања цивила у Бучи жели да Западу да повод да изврши притисак на Русију и земље које нису подржале санкције.
Он је додао да је ово покушај да се створи међународни повод за притисак и сатанизацију Русије.
Раније су украјинске власти и медији објавили видео снимак који је наводно снимљен у граду Буча у Кијевској области, где на путу леже тела погинулих. Корисници интернета приметили су да „лешеви“ мрдају рукама и склањају се како не би пали под точкове војних возила. Такође се у ретровизору једног возила може се видети како један од „погинулих“ устаје чим је аутомобил прошао поред њега.
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).