ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
Период који се у западним медијима назива „Велика оставка“ (The Great Resignation) и који је претежно захватио САД, шири се и на остале делове света.
САД и даље држи примат на том пољу (према последњим подацима око четири милиона људи сваког месеца да отказ), али сада им се придружују Велика Британија, Аустралија и Француска.
Док стручњаци кажу да талас „оставки“ није захватио земље попут Немачке и Сингапура, анкете показују да тамошњи радници такође размишљају да се одлуче на такав корак.
Децембарско истраживање сајта за запошљавање „Индид“ показује да од 1.000 радника у Сингапуру скоро половина није сигурна да ли ће остати на својим тренутним позицијама у наредних шест месеци. Скоро четвртина је намеравала да напусти послодавца у првој половини ове године. ЛинкедИн подаци за јануар показали су значајно повећање броја радника који мењају индустрију у Шпанији, Холандији и Италији у поређењу са почетком 2021. годином.
У студији коју је наручила компанија „Слак“, и која покрива Аустралију, Велику Британију, САД, Немачку, Јапан и Француску, расположење за тражење новог посла расте сваког квартала од јуна.
Извештај Форума будућности објављен у јануару показује да је 53 одсто радника у Француској и 55 одсто у Немачкој и Јапану расположено за тражење нових послова у наредној години. Тај број расте на 64 одсто у Аустралији и 60 одсто у Великој Британији, пренео је „Банкар“.