ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
Усаме Зукорлић је рекао да су узорци покојног Муамера Зукорлића тестирани у две иностране лабораторије.
„Поштована јавности, прошло је пет месеци и четири дана од смрти Муамера Зукорлића. Мене је смрт задесила и Турској где сам похађао школу... Моја породица и ја се нисмо помирили са чињеницом да је умро великан нашег времена, а да институције нису утврдиле званично узрок смрти. У хаосу који нас је задесио тог дана, мало је људи који су остали при себи. Они који су били, још тог дана су узели узорак. Требао нам је дужи период да пронађемо адекватне лабораторије где смо послали узорке. Добили смо резултате. Прва лабораторија је саопштила да постоји велика вероватноћа је тестирана особа била отрована тешким металима, а друга да смрт није наступила природно“, казао је Усаме Зукорлић, који је додао да је из лабораторија наведено како постоји вероватноћа да је Муамер Зукорлић отрован храном.
Усаме Зукорлић је додао да ће бити покренута истрагу пред највишим државним институцијама како би се утврдила истина о смрти некадашњег председника СПП-а и потпредседника Скупштине Србије.
Лидер странке Правда и помирење и бивши муфтија Муамер Зукорлић преминуо је 6. новембра прошле године у Новом Пазару у 52. години.
Зукорлићу је позлило док је држао предавање на Факултету за исламске студије.
Зукорлић је био посланик у Народној скупштини. На челу Мешихата био је до 2016. године, када је интензивирао своју политичку каријеру.
Рођен је у Тутину 1970. године, а основну школу је завршио у селу Рибариће, општина Тутин и Гази Хусрев-бегову медресу у Сарајеву. Исламски факултет, одсек шеријатско право, уписује у Константини у Алжиру, а завршава га у лето 1993. год.
За првог председника Мешихата Исламске заједнице Санџака изабран је октобра 1993. године његовим оснивањем, да би на ту функцију био поново изабран 1998. и 2003. године. Постдипломске студије је апсолвирао у Либану.
На Објединитељском Сабору Исламске заједнице у Србији 27. марта 2007. године изабран је за председника Мешихата Исламске заједнице у Србији и главног муфтију, да би у јулу 2008. год. на изборима у Исламској заједници био поново изабран за њеног поглавара.
7 Новембар 2021, 17:06