ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
Ова информација откривена је у поднеску Комисије за хартије од вредности и берзу САД у четвртак, а како се наводи финансирање укључује банку Морган Стенли и „одређене друге финансијске институције“. Маск још није одлучио да ли ће дати тендерску понуду за Твитер и купити деонице директно од постојећих инвеститора, или ће предузети друге кораке за даље преузимање компаније, преноси “Варајети”.
У поднеску се наводи да Маск „истражује да ли да покрене тендерску понуду за куповину свих отворених акција” за 54,20 долара по акцији, „али није одлучио да ли да то уради у овом тренутку”.
Прошле недеље је извршни директор Тесле и Спејс-Икс-а и најбогатија особа на планети предложио куповину Твитера за око 43 милијарде долара у “непријатељском преузимању”, нудећи 54,20 долара по акцији за ову платформу. Твитер је на то одговориопрошлог петка усвајањем плана „пилуле отрова“ да би се одбранио од потенцијалног “непријатељског преузимања”, осмишљен да спречи било ког појединца или ентитет да накупи више од 15% удела у компанији куповином акција на отвореном тржишту.
Маск истражује да ли да настави са тендерском понудом за Твитер с обзиром на, како се наводи, “недостатак одговора Твитера“ на његову претходну понуду.
Илон Маск је раније овог месеца открио да је купио око 9,2 одсто акција Твитера, што га чини највећим акционаром компаније. Милијардер је постигао договор да се придружи одбору Твитера под условом да не прикупи више од 14,9 одсто његових акција, али је касније преокренуо курс и одлучио да се не придружи одбору, уочи увертире да Твитер преузме приватно.