ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
„Твитер" је започео преговоре са Маском у недељу након што је објаснио акционарима одређене детаље о понуди.
Одлука компаније да се контактира Маск, донета раније у недељу, не значи да ће прихватити његову понуду од 54,20 долара по акцији, навели су извори. Међутим, то ипак значи да „Твитер“ истражује да ли је продаја Маску могућа по, за акционаре – атрактивним условима.
Маск се иначе састајао се са акционарима „Твитера“ у последњих неколико дана тражећи подршку за своју понуду. Рекао је да „Твитер“ треба да буде приватан да би се развијао и постао права платформа за слободу говора.
Акционари су натерали представнике компаније да одржи разговоре након што је Маск у четвртак изнео детаљан план финансирања за своју понуду и тако покушао да се „не дозволи да прилика за договор измакне“.
Масково инсистирање да је дао „најбољу и коначну" понуду представљало је препреку у преговорима, рекли су извори, али је одбор одлучио да се преговара са њим, како би потенцијално добио боље услове.
„Твитер“ је желео да сазна више о свим активним истрагама регулатора против Маска, укључујући и америчку комисију за хартије од вредности (SEC), које би представљале ризик за договор, рекао је један од извора Ројтерсу, преноси РТС.
„Твитер“ је такође испитивао да ли регулатори имају приговоре о пословању на било ком од тржишта где послују Маскове компаније. Ако би се утврдило да би продаја Маску била ризична, компанија би могла да тражи знатну накнаду за раскид уговора о преузимању.
Компанија је иначе у старту била против предлога да Маск увећа свој удео у „Твитеру" на више од девет одсто, без преговора са главним одбором.