ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
Селаковић је оценио да су привремене институције самоуправе у Приштини аплицирањем за чланство у Савету Европе још једном доказале да су неодговорност и једностраност принцип њиховог функционисања.
Он је навео и да такав потез показује да Приштина нема искрену намеру да кроз дијалог са Београдом долази до решења која би доприносила стабилности и напретку региона.
„На циничну и апсурдну опаску приштинске министарке Донике Гервале Шварц да ће Београд подржати чланство тзв. Косова у Савету Европе, могу само да одговорим да ћемо размислити о таквој могућности оног тренутка када постане могуће да се у Савет Европе учлањују покрајине и региони“, рекао је Селаковић.
Селаковић је за Танјуг истакао да ће Србија као суверена земља, реаговати на одговоран начин, дипломатским и политичким средствима, на одлуку Приштине да безобзирно прекрши Вашингтонски споразум, и да ће тако стати у одбрану, не само својих интереса, већ и основних принципа међународног права.
„Пријем самопроглашеног ‘Косова’ у Савет Европе довео би ту организацију у колизију са постулатима на којима почива, јер кршење људских права Срба и других неалбанаца на Косову и Метохији је програмска и идеолошка константа у деловању ове и свих претходних влада привремених институција самоуправе у Приштини“, додао је Селаковић.
Погледајте и емисију „Од четвртка до четвртка“, у којој смо анализирали шта значи чланство Приштине у Савету Европе и да ли овај потез поставља питање опстанка Вашингтонског споразума: