ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
Старовић је за РТС рекао да то, нажалост, не значи да се не може десити да на самом почетку седнице, приликом утврђивања дневног реда, нека од држава чланица предложи да та тема ипак буде уврштена.
Наводећи да седници Комитета министара Савета Европе у Торину присуствује и министар спољних послова Србије Никола Селаковић, Старовић је рекао да ће Србија учинити све што је у њеној моћи да заштити виталне националне интересе.
Додао је да је, ако би се и десило да у неком моменту, па и данас, да Комитет Савета Европе двотрећинском већином покрене приступну процедуру за привремене институције из Приштине, тај процес изузетно захтеван, компликован и да изузетно дуго траје.
"Дакле Комитет миннистара то пребацује даље у надлежност Парламентарне скупштине СЕ, тамо је такође, потребна двотрећинска већина. Парламентарна скупштина пребацује трима надлежним комитетима, који потом расправљају, па се све се опет враћа на Парламентарну скупштину, захтева се двотрећинска већина и у коначном кораку опет на Комитет министара СЕ", објаснио је Старовић.
Према његовим речима, све то скупа не може да траје технички мање од годину дана, а врло је вероватно да може трајати и много дуже.