"Остаје само да посаветујемо агресорима да љубазније разговарају са Русијом“, написао је Рогозин на свом Телеграм каналу.
"(Ракетом) са нуклеарним пуњењем ће настати такав кратер на месту објекта (географског објекта) противника… веома велики и веома дубок и радиоактиван. И не само један, већ тачно онолико колико најмоћнија на свету нуклеарна ракета испоручи (нуклеарног пуњења) на територију љутог непријатеља. А таквих „Сармата“ ћемо ускоро имати у војсци око педесет“, написао је он.
Раније је Министарство одбране Русије саопштило да је 20. априла с космодрома Плесецк изведено прво лансирање интерконтиненталне балистичке ракете „Сармат" у оквиру државног програма тестирања.
Војни ресор је објавио да су потврђене све очекиване карактеристике ракете током свих етапа лета, а да су пробни борбени блокови стигли у предвиђену област полигона Кура на Камчатки.
Након завршетка програма испитивања ракетни комплекс „Сармат“ постаће део наоружања Стратешких ракетних снага Русије. У Ужурској ракетној јединици у Краснојарском крају већ је у току припрема главног ракетног пука који ће управљати новим ракетним комплексом. Напредни комплекс „Сармат“ замениће ракете „Војевода“.
"Сармат", како су истакли у Министарству одбране, може да погоди мете на великој удаљености, користећи различите путање лета, и гарантовано може да заобиђе све перспективне системе противракетне одбране.