Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
Рестауирација Османског царства
„Све те поруке заједно говоре да Турска иде ка реастаурацији или обнови Османског царства, при чему се помињање модерних Византинаца односи на све хришћане, али у првом реду на Американце који подржавају Фанар и цариградског патријарха Вартоломеја“.
У светлу текућих догађаја
„Ердоган је оптужио Немачку, Француску и Холандију да штите међународни тероризам, подржавајући Финску и Шведску у науму да уђу у НАТО. Иако је Шведска као одговор на блокаду Турке скинула санкције на извоз оружја и показала спремност да у потпуности демолира наводна залагања за људска права не би ли постали чланица НАТО савеза, односи су остали затегнути“.
Историјска низбрдица
„Ердоган је пре неколико дана изјавио да више не жели да види премијера Грчке само зато што је Мицотакис посетио Америку и пред Конгресом изнео бојазан да би за Грчку али и регион источног Средоземља било погубно наоружавање Турске. То што је Турска затражила да купи 40 авиона Ф16, у Конгресу није наишло на велико разумевање,али још мање разумевања је Ердоган показао према премијеру Грчке, окривљујући га за звецкање оружјем у Медитерану“,
У сусрет изборима
„Обезбедити трећину гласова у Парламенту и реизбор на место шефа државе за Ердогана је велики изазов јер је Турска суочена са великим економским проблемима - рекордна стопа инфлације, рекордни пад националне валуте, рекордна незапосленост. Та криза погодила је највећи број грађана. Друго, незанемарљива је и најава да би опозиционе партије, њих укупно пет, могле удружено да изађу на црту владајућој странци“.