Зашто је у време кенселовања руске културе и уметности одлучила да отвори изложбу „У част Пушкину“ на којој се нашла и једна слика посвећена Сергеју Јесењину, колико песнички великани од Ђуре Јакшића и Јована Дучића до Пушкина и Ахматове инспиришу њен рад, препознат од Париза до Јапана – за „Орбиту културе“ открива сликарка чији су радови штампани и на честиткама Унеска – Мирјана Маодуш.
Какве су последице увођења Болоњског процеса у српско образовање и може ли Србија, попут Русије, напустити тај концепт, нека су од питања на која одговара др Часлав Копривица, професор Факултет политичких наука у Београду.
Какав се циркус одиграва у драми „Вецин циркус“ сликара и писца Милоша Шобајића, шта се све догађало у животу два пријатеља у доба карантина изазавног пандемијом корона вируса, да ли смо у апсурдном свету забрана и закључавања само марионете чије конце померају моћници и да ли нас само љубав и пријатељство могу учинити слободним, а самим тим и живим – питања су за госте “Орбите културе”, Мају Т. Искјердо Шобајић и легендарног фудбалера и једног од јунака Шобајићеве књиге Душана Савића.
Да ли је успео да премости границу између кинематографског и књижевног стваралаштва Живојина Павловића на чијим је прозним делима и филмској естетици засновао дебитантски филм, питамо Ненада Павловића, редитеља филма „Траг дивљачи“ и сина легендарног синаесте.
„Орбита културе“ прати културне феномене и догађаје, ствараоце и личности који својим делом креирају савремену културну сцену у земљи и у свету.
У жељи да афирмише праве вредности, остаје верна сопственом слогану који гласи: „Када има културе, нико не примећује, а када је нема — примете сви“.
Спутњикову „Орбиту културе“ уређује Дејана Вуковић, а емитује се сваке суботе у 10.00 на таласима Радија Студио Б.