Пратите Спутњик и на летовању
Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com
Радници кажу да су заузели фабрику и да су они власници Железаре, преноси РТЦГ.
Позвали су црногорског премијера Дритана Абазовића и никшићког бизнисмена Миодрага Давидовића да дођу у фабрику објасне радницима ко, како су навели, говори истину.
Преговори око преузимања никшићке Железаре између бизнисмена Миодрага Давидовића и представника турског „Тошчелика“ данас, изгледа, нису дали конкретне резултате.
Представик радника Иван Вујовић казао је за ТВЦГ да очекују долазак премијера Дритана Абазовића, јер радници како додаје, траже да држава преузме фабрику.
„Ако Давидовић није у стању да преузме фабрику нека то онда учини држава“, навео је Вујовић.
Вујовић каже и да данас нису добили информације од Давидовића, само су из медија чули да никшићки бизнисмен од надлежних министарстава није добио одговоре о његовом захтеву да му се омогући изградња соларних и ветро електрана за будући рад Жељезаре, као ни за питање воде и коришћења каменолома.
Давидовић је, како наводе, казао и да су га представници турске „Тосјали групе“ обавестили како преговоре о куповини Железаре могу да наставе 22. августа.
Вујовић додаје и да су чули изјаву премијера Дритана Абазовића који је рекао да је, што се тиче Владе, све обезбеђено Давидовићу.
„Ми смо затражили од премијера и Давидовића да дођу у Железару и да објасне радницима ко говори истину ко не. Ми више нећемо чекати, донели смо одлуку да почнемо штрајк глађу на крову фабрике и од данас смо заузели фабрику и ми смо власници ове фабрике и турски власник више не може да уђе у фабрику. Од сада они који буду желели да преговарају могу само да разговарају са радницима Железаре“, закључио је Вујовић.
Давидовић је раније саопштио да рок од 72 часа, колико су тражили турски инвеститори, истиче данас послеподне. На састанку са радницима, пре два дана, казао је да од Владе очекује одговоре на три захтева.
Тражи да се Железари у власништво врате каменолом Будош, језеро Ливеровићи, као и да му се омогући да за потребе фабрике сам производи струју.