Ово је листа пет занимања која су најтраженија у свету.
Више медицинске сестре
На првом месту најтраженијих занимања ове јесени су више медицинске сестре. Оне имају шире образовање од медицинских сестара са средњом школом, и могу да обављају одређене интервенције под надзором доктора.
Углавном су ангажоване за консултације и дијагностику пацијената. Раде на различитим специјализацијама здравствене заштите, укључујући педијатрију, психијатрију и здравље жена. Морају да заврше значајну клиничку обуку, како би ближе сарађивале с пацијентима.
Ова област је у последње време, иначе,узнапредовала за чак 45 одсто - то је, наиме, процена раста потребе за овим занимањем, а годишња медијална плата у САД је 116.670 долара.
Статистичари
Статистичари решавају разне проблеме користећи податке, математику и друге информације да идентификују низ решења и потребни су бројним фирмама, невезано за делатност. Често раде за компаније било као запослени с пуним радним временом или као консултанти, користећи своје аналитичке вештине да разумеју питања у вези с пословањем и одреде најбољи исход.
Ова област је у последње време узнапредовала за 33 одсто - што је процена раста потребе за овим занимањем.
Аналитичари који се баве истраживањем тржишта
Такође, постоји интересовање за аналитичаре који се баве истраживањем тржишта, а који су кључни део тржишне стратегије компаније јер истражују и пружају увиде који се могу применити када су у питању конкуренти, купци и нова тржишта.
Аналитичари за истраживање тржишта такође развијају нове начине прикупљања података како би боље разумели шта купци желе, шта конкуренти нуде и где би нови производ или услуга потенцијално могли да се уклопе. Њихов рад подразумева комбинацију јаких математичких и аналитичких вештина, уз критичко размишљање и јасну комуникацију.
Ова област је у последње време узнапредовала за 22 одсто.
Стручњаци за развој софтвера
Такозвани софтвер дивелопери доминирају и ове јесени, као стручњаци који кодирају и креирају софтвер, апликације и ажурирају постојеће интерфејсе, осигуравајући да све ради без проблема. Раде „иза кулиса“, на дизајнирању и изградњи програма које људи свакодневно користе на својим рачунарима и мобилним уређајима.
Програмери софтвера морају да знају програмски језик и да разумеју шта је корисницима потребно од одређеног дела софтвера, да би створили користан и ефективан производ.
Ова област је у последње време узнапредовала за 22 одсто.
Финансијски менаџери
Финансијски менаџери надгледају финансије компаније, укључујући њихове профите и расходе. Поред праћења новца који улази и излази из пословања, они праве стратегију за веће финансијске одлуке у циљу постизања финансијског благостања за компанију.
Захваљујући природи свог посла, треба да буду добри у комуникацији, планирању и организацији, а ова област је у последње време узнапредовала за 17 одсто, пише „Телеграф бизнис“.