СРБИЈА

Дрецун: Очекујем свеобухватну и конструктивну расправу о КиМ на посебној скупштинској седници

Председник скупштинског Одобра за Косово и Метохију Милован Дрецун изјавио је да од сутрашње посебне седнице Народне скупштине очекује свеобухватну расправу о току преговорачког процеса са привременим институцијама самоуправе из Приштине и нагласио да су сви посланици заитнересовани, забринути и посвећени тражењу решења за тај најтежи изазов.
Sputnik
"Очекујем коструктивну седници уз мање чарке. Надам се да сви разумеју тежину питања и значај тренутка. Чини се да долази време када ћемо коначно морати да решимо то питање", рекао је Дрецун.
Он је нагласио да је питање Косова и Метохије најважнија тема која ће преломити нашу будућност.
Према његовим речима, судећи по конститутивној седници Одбора за КиМ сви посланици добро разумеју значај питања КиМ за будућност не само државе Србије већ и целокупног српског народа, сви су заитнересовани, забринути и посвећени тражењу решења, које мора да буде прихватљиво за Албанце.
Како подсећа, опозиционе партије поднеле су две резолуције које износе предлог за решавање питања КиМ што је прва тачка националног консензуса и сагласност између огромног броја грађана и политичких субјеката.
"Та тачка јесте да Београд ни по који цену неће признати самопроглашену независност Косова што може бити почетак ширег националног консензуса", рекао је Дрецун и изразио наду да ће посланици бити изнад сваке врсте уобичајених расправа, јер се разговора о најважнијој теми која ће преломити нашу будућност.
Додао је да Запад покушава што пре да реши питање КиМ и да мисли да желе да направе неку врсту пакет аранжмана у којем ће бити сва друга питања.
Нуде, како је навео, Заједницу српских општина да би Србија прихватила нешто што председник Александар Вучић каже није признање али је скоро то.
"Мени је то модел две Немачке", рекао је Дрецун за телевизију Прва, преноси Танјуг.
Прва посебна седницу Народне скупштине заказана је за уторак у 10 сати са једном тачком дневног реда, која се односи на Извештај о преговарачком процесу са привременим институцијама самоуправе у Приштини од 15. јуна 2021. године до 1. септембра 2022. године.
Коментар