Према тим подацима, највећи непријатељи преносивих уређаја су - падови.
Скоро половина (46 одсто) особа којима су лаптопови оштећени и морали су да их носе на поправку управо су то навели као главни разлог оштећења њихових уређаја.
Такође, 33 процента испитаних имали су проблема са својим уређајима због просипања пића. Имајте то на уму сваки пут када пијете кафу, воду, чај или неко друго пиће и држите га поред преносивог рачунара.
Само је један неопрезан покрет, вас или вашег колеге/колегинице, довољан да се садржај чаше или шоље проспе по тастатури или екрану, преноси Зимо.
Осим пића, проблем је и храна, па је 30 одсто њих као разлог оштећења рачунара издвојило просипање хране по њима.
Због великих оштећења лаптопова, на крају је скоро 40 одсто испитаних морало да замени свој рачунар и купи нови лаптоп.
Најчешћа оштећења паметних телефона односе се на ломљење екрана (што се догодило у чак три четвртине оштећења), затим падови (46%) и такође проливање пића по телефону - 43 процента.
Што се најнеобичнијих ситуација са оштећењем уређаја тиче, из ове компаније кажу да је једној особи уништен уређај када га је ударио лос док је возио бицикл, једној особи је телефон пао у снег, док га је чисто па га је уништио лопатом, а није се добро провео ни власник преносивог уређаја којем је заморче уринирало по тастатури и на крају му спржило хард диск, преноси Б 92.