Грађани немају баш велику жељу да јавно изнесу свој став, у пролазу застану и одговоре на питање, али чим се укључи диктафон или камера одмахују руком уз речи — „немојте мене“.
Старија госпођа сматра да иако се ближи крајњи рок за пререгистрацију да ће он ипак бити продужен.
„Ја стварно мислим да ће се одложити одлука, много је напетости и сви су нервозни и Срби и Албанци и све је ово некако на брзину. Мислим да ће се ипак све одложити на неко време, а што се страха тиче, нема га. Свашта смо прошли и већ смо се навикли да живимо под притисцима“, рекла нам је она.
За разлику од ње, нешто млађи човек из паркираног аутомобила, на питање да ли ће променити таблице, добацује — никад!
„Новинарима који сваког дана нешто овде снимају сваки Србин исто поручује, па они онда ту причу окрену како њима одговара. Никад нећемо узети шиптарске таблице, ето опет ћу и теби да кажем, без обзира шта нам Курти обећава, нећемо његове таблице“, говори нам човек уз неповерење да ће његове речи бити пренете онако како је рекао.
Чини се да млађи путем интернета више прате догађања јер су и сами власници аутомобила, али очекивања су им помешана.
Највећи део њих не жели да промени таблице, други нешто мањи део очекује да ће уз притисак међународне заједнице одложити своју одлуку, али готово нико нам није рекао да ће пререгистровати аутомобил на РКС таблице.
Код младих влада мишљење да ће се одлука пролонгирати, а да ће таблице са српским ознакама остати уз договор Београда и Приштине да се оне не одузимају и да ће Приштина то прихватити.
До краја рока за пререгистрацију остало је још четири дана , а из косовског МУП-а поручују да је до сада 20 власника своје аутомобиле пререгистровало на РКС таблице. Према проценама на Косову и Метохији има око 9.000 аутомобила који носе српске таблице.