У изјави за амерички Фајненшел тајмс, Петигру, који се налази на челу једне од највећих светских компанија за дистрибуцију енергије, изјавио је да „не гаји илузије“ да ће предстојећа зима Британцима бити „финансијски веома, веома тешка“.
„Чак и са ограничењем цена (које финансирају британски порески обвезници), ово је удвостручење онога што су људи навикли да плаћају за енергију. Стога ће неизбежно бити оних који ће се мучити“, рекао је Петигру.
Британска влада ограничила је јединичну цену енергије до априла, што значи да ће просечно домаћинство у просеку плаћати око 2500 фунти годишње за енергију. Међутим, прошле године, просечни годишњи трошкови за енергију износили су 1277 фунти. Свако домаћинство ће такође добити попуст од 400 фунти на рачуне за комуналне услуге уз додатна плаћања на основу имовинског цензуса кроз бенефиције социјалног осигурања. Међутим, то и даље неће моћи да надокнади разлику с обзиром на растуће цене енергије.
Петигру је додао да компанија којом управља, Нешенел Грид, ради на бројним плановима који би били активирани у хитним случајевима, уколико би било потребно да грађани Велике Британије буду заштићени од недостатка енергије која долази из Европе. Он је додао да би рестрикције електричне енергије могле да се догоде у „најмрачнијим месецима, јануару и фебруару“, вероватно између 16 и 19 часова.
Иако су такви сценарији мало вероватни, Петигру је упозорио да постоје могућности да британски произвођачи електричне енергије неће моћи да набаве довољно струје од европских произвођача, од којих, током најхладнијих месеци, Велика Британија обично увози недостајуће количине електричне енергије и гаса.