Маск је такође објавио мем у коме Фаучи шапуће на уво Бајдену: „Још само једно закључавање, мој краљу.“
Међутим, након што је Фаучијево име доспело на врх Твитер трендинга са више од 600.000 спомињања, Маск је осетио потребу да објасни зашто сматра да треба да се истражи деловање главног америчког човека задуженог за одговор на пандемију.
„Што се тиче Фаучија, он је лагао Конгрес и финансирао истраживање које је убило милионе људи“, написао је Маск.
Фаучи, који планира да се повуче са функције до краја месеца, предводио је контроверзни одговор Америке на памдемију, који је обележен његовим промењививим ставовима.
Убрзо након што је Фаучи најавио да ће се повући с места Бајденовог главног медицинског саветника и директора Националног института за алергије и заразне болести, амерички сенатор Ранд Паул захтевао је од Бајденове администрације да сачува документе и поруке које би могле постати доказ у потенцијалној истрази.
„Фаучијева оставка не би требало да спречи пуну истрагу о пореклу пандемије. Од њега се мора тражити да сведочи под заклетвом о било каквим разговорима у којима је учествовао у вези са цурењем из лабораторије у Вухану. Његова политика уништила је животе“, написао је Пол на Твитеру.
Сенатор је претходно оптужио Фаучија да је усмеравао јавна средства за истраживање у лабораторији у Вухану и лагао о томе под заклетвом у сведочењу у Конгресу.
Истраживања су била усмерена на модификацију патогена да би се побољшали на различите потенцијалне начине, укључујући преносивост под образложењем да научници треба да проуче нове сојеве и да пронађу начине да их зауставе пре него што се сличне адаптације појаве у природном окружењу, преноси РТ.
Теорију „ цурења из лабораторије “ – односно теорију да је корона вирус процурио из кинеске лабораторије – популарисао је бивши амерички председник Доналд Трамп, који је ту тврдњу изнео у току трговинског рата са Кином.
Главне америчке медијске организације и технолошке платформе у почетку су то означиле као „дезинформације“ и покушале да потисну теорију из јавног дискурса.
Међутим, након што је Муск преузео Твитер, та друштвена мрежа одустала је од политике која је била дефинисана као „борба са дезинформацијама које се тичу ковида 19“.