Хибридни рат против Русије улази у терминалну фазу
„Са друге стране, нове креације и иновације у приступу вероватно служе да би се застрашили појединци. Није мали број људи из Европе који коментаришу и анализирају вести за међународни сервис РТ. Није мали број коментатора из Западне Европе који и даље пишу за руске медије и портале. Овако се шаље порука свима њима да то постаје опасан посао“, каже Пророковић.
„Дакле, оно што је примењивано деведесетих против нас, примењује се сада против Русије. Наравно, нити је Русија Југославија, нити су сада деведесете. Чини се да је то исувише крупан залогај за западну политику, поготово за европску. Али, то што је исувише крупан залогај не значи да они неће примењивати исту методологију“, истиче Пророковић.
Недостатак материјала чини западну пропаганду рањивом
„Једну вест, један догађај можете раубовати две или три недеље. Зато им је било важно да одржавају тензије преко приче о запорошкој нуклеарној електрани, употреби нуклеарног оружја, украјинским успесима на терену, болести Владимира Путина… Са друге стране, медији су, у пропагандном смислу, научили јавност да се фокус на једној теми држи сто дана. Дакле, немогуће је на дужи рок одржавати тензију и мотивисаност становништва око једног процеса“, објашњава Пророковић.