Хрватска има резултат зато што игра на резултат

Фудбалери Хрватске поново су направили успех на Светским првенствима. После бронзе 1998. године, те сребра 2018, сада су у Катару дошли до нове медаље, бронзане. Направили су нови резултат вредан пажње. Како? Па, можда зато што играју на резултат.
Sputnik
Показали су изабраници Златка Далића пре свега фокусираност на резултат на овом турниру, а уз то и менталну чврстину. Знали су шта желе, знали су шта хоће.
Сигурно је да су пред полуфинале са Аргентином желели у ново финале, али испречили су се Аргентинци са Лионелом Месијем.
Неке би репрезентације због разочарања одиграле слабо у мечу за треће место, али не и Хрватска.
Повела је у 7. минуту против Марока, примила гол у 9. минуту. Неке би репрезентације због разочарања одиграле слабо у наставку утакмице, али не и Хрватска.
Мора им се одати признање на фантастичном фудбалском менталитету. У сваком моменту знају шта желе.
Поређења ради, наша репрезентација је при вођству од 3:1 против Камеруна изашла толико високо да су двојица штопера стајала на 50 метара од гола.
Хрватска је постигла гол за 2:1 преко Мислава Оршића и онда цело друго полувреме, у стилу Италијана, убила ритам и сачувала предност.
Није желела Хрватска да умире у лепоти. Желела је да направи резултат.