Наиме, оне током дана већину свог времена проводе тако што се скривају испод лишћа, да би у тренуцима опасности своју зеленкасто-браон боју промениле и постале готово провидне.
„Када су транспарентне, оне то раде због своје безбедности“, рекао је биомедицински инжењер Јуњи Јао са Универзитета Дјук и коаутор студије која се бавила проучавањем ове необичне карактеристике. Међутим, он и његов тим истичу да оне у стању будности на овај начин могу активно да избегавају предаторе, али да су најугроженије док спавају - због чега су развиле одбрамбени механизам уз помоћ ког остају скривене и током сна.
Жабе под присмотром
Да би дошли до ових сазнања научници су искористили светлосну и ултразвучну технологију и завирили у њихову унутрашњост - а тамо су уочили да су стаклене жабе у стању да „концентришу“ скоро 90 посто својих крвних зрнаца у јетри док спавају. Али ту није крај њиховим триковима уз помоћ којих остају невидљиве, јер оне такође могу да се скупе и смање већину својих унутрашњих органа.
Начин на који ово успевају је и даље помало мистерија, другим речима за већину животиња ниске концентрације кисеоника у крви или њено чврсто концентрисање резултирале би фаталним исходом. Али не и код стаклених жаба, оне су ове екстремне промене у стању да преживе. Стога, научници верују да би истраживања на њима у будућности могла да доведу до развоја ефикасог лека против згрушавања крви, пренела је „Национална географија“.