Он је на седници косовске владе рекао да ће се објава те књиге финансирати због њеног "историјског значаја".
"Ове недеље се навршавају 24 године од масакра у Рачку који је ужаснуо и шокирао Косово, али и узбунио и демократски свет и међународну дипломатију. Пред вама је предлог одлуке за издвајање 70.000 евра за истраживање, писање, уређивање, превод и штампање књиге мемоара амбасадора Вилијама Вокера о наводном масакру који се догодио 15. јануара 1999. године у селу Рачак", рекао је Курти.
У селу Рачак у ноћи између 14. и 15. јануара 1999. године почео је сукоб снага безбедности са припадницима тзв. Ослободилачке војске Косова, а ти догађаји су били повод за НАТО бомбардовање тадашње СР Југославије.
Српска страна инсистира на томе да су тврдње Приштине о "масакру над цивилима" у Рачку чиста лаж и да је реч о сукобу са припадницима тзв. ОВК , док је Приштина тада тврдила, а и данас тврди, да је реч о "масакру недужних цивила".
Тадашња верификациона мисија ОЕБС-а, на челу са Вилијамом Вокером, за догађаје у Рачку оптужила је српске снаге безбедности, а тај догађај био је пресудан за доношење одлуке о бомбардовању СР Југославије.
Истражни судија Даница Маринковић, која је тада радила на случају Рачак, више пута је изјављивала да је оцена Вокера да се у Рачку догодио масакр и ратни злочин била - лаж.
Како је рекла, Вокер није сачекао да надлежни органи изнесу чињенице које су утврђене увиђајем, већ је одмах медијима изнео своју верзију догађаја.
Са друге стране, истакла је она, Хашки трибунал је прихватио истину да није било масакра у Рачку.
Такође, позната финска форензичарка Хелена Ранте, чији је тим истраживао случај Рачак, касније је изјављивала да је Вокер вршио притисак на њу приликом писања извештаја и да мисли да је очекивао да подржи његову интерпретацију.