Наиме, могло би да дође до повећане потражње за америчком војном опремом јер ће западне земље морати да попуне залихе наоружања и војне технике коју су испоручиле Украјини.
Истраживање организације је показало да би Америка могла да заради огромну суму новца продајом оружја и опреме страним земљама у оквиру програма "Foreign Military Sales" или директном комерцијалном продајом од стране америчке индустрије.
Напомиње се да би замена оружја које су савезници из НАТО-а послали Украјини за америчку војну опрему „могла да побољша њихове способности и изгради ефикасније војно средство одвраћања“.
Истовремено, лист „Дифенс њуз“ наводи да „бројка од 21,7 милијарди долара није скроз тачна јер нису узете у обзир прогнозе будућих одлука земаља савезница“.
Раније је агенција Ројтерс саопштила да западни савезници предлажу да се Украјини испоручи више оружја, али да питање испоруке тенкова остаје нерешено. Током састанка у америчкој војној бази „Рамштајн“ у Немачкој министар САД Лојд Остин изјавио је да савезници нису могли постићи договор и испоруци тенкова „абрамс“ и „леопард“ Кијеву. Међутим, најављен је нови пакет америчке војне помоћи Украјини.