Лист наводи да су у светлу такве ситуације, разговори западних министара одбране, који су се ове недеље састали у седишту НАТО-а и који ће учествовати на Минхенској безбедносној конференцији, препуни су „намрштених лица и забринутих погледа“. Министри се питају колико дуго и како могу да одрже овај ниво подршке Украјини.
Како се наводи у чланку, сукоб у Украјини извршио је огроман притисак на лоше припремљен одбрамбени сектор Европе. Европске фабрике једва да су у стању да произведу довољно граната да задовоље недељне потребе Кијева. Рокови чекања неке муниције су се више него удвостручили.
„У источним земљама НАТО-а пресушиле су залихе совјетске технике коју украјинска војска уме да користи. Одлуке о испорукама нових типова наоружања западне производње дочекане су са помпом, али их прате недеље и месеци кашњења, јер војске схватају колико им је много ремонта потребно“, објашњава се у чланку.
Лист напомиње да проблем европских земаља лежи у чињеници да „руска војна економија функционише већ најмање годину дана. У међувремену, Европа тек почиње да ради“.
Русија је прошлог пролећа упутила земљама НАТО-а ноту због испоруке оружја Украјини. Министар спољних послова Сергеј Лавров је напоменуо да ће сваки терет који садржи војну технику постати легитимна мета руске војске.