У прилог томе наводе се резултати различитих анкета које показују да у САД опада интересовање за питање испоруке оружја Кијеву.
Наиме, резултати анкете Центра за истраживање односа са јавношћу „Норц“ показали су да је подршка става да Вашингтон треба да игра „главну“ улогу у сукобу пала је са 32 одсто на свега 26 одсто у овој години. Истовремено, број оних који се слажу са ставом владајуће странке у САД и који и даље подржавају испоруке америчког оружја Кијеву пао је са 60 на 48 одсто.
Са друге стране, број оних који сматрају да су САД већ учиниле превише порастао је са седам одсто колико је износио прошле године на 26 одсто у фебруару ове године, наводи се у чланку.
Истраживање телевизије „Фокс њуз“ показало је да би 46 одсто анкетираних желело да се одреди временски оквир за помоћ Кијеву. Аутори чланка подсећају да се поједини представници Републиканске партије у Конгресу залажу за потпуни прекид помоћи.
Према томе, закључује се, неочекивана посета америчког председника Кијеву на годишњицу почетка специјалне војне операције подигао је морални дух Оружаних снага Украјине, али није имала утицаја на јавно мњење у САД.
Амерички председник Џо Бајден посетио је Кијев 20. фебруара. Том приликом је обећао украјинском лидеру Владимиру Зеленском нови пакет војне помоћи вредан 500 милиона долара који ће укључивати испоруку вишецевних ракетних бацача „хајмарс“ које украјински војници користе у зони специјалне војне операције.