НАТО бомбардовање СРЈ званично је почело 24. марта 1999. године у 19 часова и 55 минута.
На фотографији: Београд у пламену
Прве ракете пале су на касарну у Прокупљу у 19.53 када је страдао први војник ВЈ Бобан Недељковић.
На фотографији: Два Ф-16 „фајтинг фалкона“ америчког ваздухопловства из 510. ловачке ескадриле, ваздухопловне базе Авијано у Италији носе пуно борбено оптерећење ваздух-ваздух укључујући АИМ-120 напредне ракете ваздух-ваздух средњег домета.
У 19.55 погођени су војни циљеви у Приштини. Затим су у 20.05 3 крстареће ракете погодиле подземни бункер у Куршумлији када је погинуло 11 војника ВЈ. Затим су бомбе око 20.10 пале на касарну у Врбици.
На фотографији: НАТО бомбе срушиле куће у Видовданском насељу
Војни циљеви у Батајници погођени су у 20.38.
На фотографији: Војници утоварују ласерски навођену бомбу од 2000 Ибс (ГБУ-24) на Ф/А-18 „Стршљен“, док припремају авион за мисије подршке НАТО-овој операцији Савезничке снаге над бившом Југославијом.
У овом периоду бомбардован је и предајник за емитовање првог, другог, трећег канала радио-телевизије Србије, затим првог, другог, 101, 202 канала радио Београда на Великом Јастрепцу.
На фотографији: Радник обезбеђења показује на запаљене резервоаре рафинерије нафте у Панчеву, у недељу, 18. априла 1999.
Ту су пале две бомбе: једна је погодила зграду у којој се налазе разни уређаји и особље за одржавање веза према Јастрепцу, док је друга погодила предајник, висок 128 метара, који се преломио на неколико делова и пао преко зграде. Запаљен је и мали део антене која је преносила сигнал за Мобтел мрежу.
На фотографији: Нато авијација срушила је Варадински мост на Дунаву који повезује бачку и сремску страну Новог Сада.
Овог дана је гађана касарна у Даниловграду када је погинуо војник Саша Стојић из Београда, а теже су повређена два војника, од којих један на аеродрому Голубовци, Подгорица.
На фотографији: Нато бомбардовање СР Југославија 1999. године. Графити на новосадским улицама током бомбардовања СР Југославија.
У ноћи између четвртка 25. и петка 26. марта у рејону аеродрома Лађевци испаљено је 20 пројектила, од тога десет пројектила погодило је рејон аеродрома а два су пала у атар села Цветке.
На фотографији: Нови Сад 1999. године. Нато авијација током бомбардовања СР Југославије свакодневно је гађала рафинерију нафте и постројења Нафтне индустрије Србије.
Од поднева па до вечерњих сати преко 20 пута је бомбардована касарна у Пећи, која ће, до краја агресије, бити главна мета у овом граду НАТО авијације.
На фотографији: Бомбардовање СР Југославија од стране НАТО пакта 1999. године. НАТО авијација срушила куће на насељу Сремска Каменица у Новом Саду.
Бомбардовање околине Лесковца, страдало око 500 објеката.
На фотографији: Непозната жена пролази поред бомбардоване полицијске станице на северу косовске покрајине у Косовској Митровици.
Током агресије против СРЈ, 26. марта 1999. године, НАТО авијација је циљала око 40 установа и насеља. Војни гарнизони су били главна мета, посебно војне установе где су војници били смештени.
На фотографији: Зграда Министарства унутрашњих послова у Београду уништена у НАТО бомбардовању.
Ни остале војне јединице нису поштеђене, циљани су аеродроми, ПВО и остали одбрамбени системи, телекомуникације и командни центри.
На фотографији: Нови Сад 1999. године. Нато пројектил током бомбардовања СР Југославије, погодио је простор између две стамбене зграде и Основне школе Светозар Марковић Тоза.
Јединице Југословенске против-ваздушне одбране оборили су стелт бомбардер Ф-117, који се срушио близу села Буђановци код Руме. Тог дана је НАТО такође користио забрањене касетне бомбе.
На фотографији: Стручњаци Војске Југославије проверавају олупину обореног „невидљивог“ Ф-117 авиона у селу Буђановци, недеља 28. март 1999. Пилота је у добром стању спасила борбена спасилачка екипа, а амерички званичници рекли су да не знају узрок несреће.