„Вештачка интелигенција ће бити добар учитељ и моћи ће да се мери са људима у тој области“, рекао је милијардер током говора на самиту у Сан Дијегу.
Четботови су напредовали огромном брзином протеклих месеци, а могу да се такмиче и са људима у одређеним областима. Брзи напредак изазвао је бурне реакције, од узбуђења због могућности нове технологије до страха од негативних последица.
Оснивач „Мајкрософта“ импресиониран је новом технологијом.
„Данас су четботови изузетно добри у читању и писању, а та способност ће им омогућити да помажу ученицима да науче или унапреде своје вештине. На почетку ћемо бити изненађени колико могу да нам помогну у читању као помоћници, али и да дају савете како да се поправимо у писању“, истакао је Гејтс.
Међутим, како каже, и даље је тешко научити четботове да процењују квалитет и дају савете, јер професори када то раде морају да гледају бројне елементе, попут структуре, јасноће и других особина.
То захтева висок когнитивни процес, који је тешко интегрисати у коду.
Многи стручњаци, ипак, сматрају да технологија четботова још није усавршена и да могу да направе велике грешке или да шире дезинформације.
„За 18 месеци, вештачка интелигенција ће постати помоћник наставницима и професорима“, закључио је Гејтс.