ЕКОНОМИЈА

„Ер Србија“ и „Туркиш ерлајнс“ проширили сарадњу

Национални авио-превозници Србије и Турске, „Ер Србија“ и „Туркиш ерлајнс“, унапредили су код-шер сарадњу додавањем маркетинг кодова на додатним дестинацијама у оквиру својих мрежа, и тиме је по први пут омогућено присуство маркетинг кода „Ер Србије“ на јужноамеричком тржишту, саопштила је данас „Ер Србија“.
Sputnik
Увођењем нових директних линија између Београда и Измира, обе авио-компаније поставиле су своје кодове на додатним летовима за Турску, укључујући и маркетинг код „Туркиш ерлајнса“ на новој директној линији „Ер Србије“ између Београда и Анкаре.
Српска национална авио-компанија додала је свој „ЈУ“ код на летове „Туркиш ерлајнса“ између Истанбула и Сао Паола, и на тај начин по први пут омогућила присуство маркетинг кода „Ер Србије“ на јужноамеричком тржишту, као и на летове „Туркиш ерлајнса“ из Истанбула до Алматија и Абу Дабија.
Национална авио-компанија Турске поставила је свој „ТК“ код на летовима „Ер Србије“ до Охрида у Северној Македонији.
Менаџер међукомпанијских послова и алијанси „Ер Србије“ Ивана Микља Мучалов најавила је да је постигнут договор са „Туркиш ерлајнсом“ за додатно проширење нашег код-шер партнерства у наредном периоду, које би укључивало летове „Туркиш ерлајнса“ до дестинација у Канади, као што су Торонто, Ванкувер и Монтреал, на које би „Ер Србија“ поставила свој код.
„Сарадња са авио-компанијом „Туркиш ерлајнс“ је веома важна за нас. Трудимо се да константно истражујемо могућности за јачање добрих односа и даља проширења постојећег партнерства које је почело пре три године. На тај начин, желимо да допринесемо још бољој повезаности између Србије и Турске“, рекла је Микља Мучалов.
Српска и турска национална авио-компанија до сада су више пута проширивале постојећу сарадњу у области код-шер споразума.
Захваљујући партнерству између „Ер Србије“ и „Туркиш ерлајнса“, Истанбул, највећи град у Турској и глобално саобраћајно чвориште, доступан је за летове из Београда, док путници који лете из Истанбула преко Београда имају најбољу могућу повезаност са ширим регионом Балкана.
Коментар