Он је подсетио на недавне информације да Украјина више не извештава своје савезнике о својим дејствима.
Тодоров је, вероватно, имао у виду чланак листа „Политико“, у ком се аутори позивају на изјаве два висока европска званичника који су казали да Кијев, у покушају да избегне цурење података, више не дели са својим савезницима информације везане за контраофанзиву.
„Овакво саопштење је највероватније у вези са тим што Сједињене Америчке Државе не желе да буду умешане у ‘такву врсту акција против становништва и руководилаца’, којe се ‘граниче са тероризмом’“, изјавио је Тодоров.
Он сматра да ће се Вашингтон, у дугорочној перспективи, суочити са „авганистанским синдромом“.
„Међутим, желим да кажем да у даљој перспективи постоји ризик од ‘авганистанског синдрома’. САД се у неком моменту могу разочарати у своју подршку Украјини. Због тога се Кијев веома озбиљно односи према контраофанзиви, а с друге стране, Русија жели да покаже да је у стању да тамо делује“ , истакао је Тодоров.
Раније је прес служба Кремља саопштила да је током ноћи 3. марта кијевски режим покушао да беспилотном летелицом изведе напад на резиденцију руског председника Владимира Путина у Кремљу. Две летелице су онеспособљене. У нападу није било жртава нити материјалне штете. Портпарол Кремља Дмитриј Песков касније је за Спутњик изјавио да председник у том тренутку није био у Кремљу.
Амерички државни секретар Ентони Блинкен изјавио је да су у Вашингтону видели информације о покушају напада дроновима на Кремљ али да не могу да потврде њихову веродостојност. Бела кућа је саопштила да не подстиче Кијев да изводи нападе на територији Русије.