„То постаје питање велико за будућност које ће се свакако и у овој земљи отворити. Србија се налази на европском путу, у време док сам ја председник, а то је још нешто мање од четири године, Србија ће бити на европском путу, овако или онако. Хоћемо ли постати чланица ЕУ у том тренутку очигледно је да не, зато што нас не желе”, рекао је Вучић.
Вучић је истакао да стање владавине права није лошије него у неким земљама Европске уније, као ни економска ситуација, без обзира што су, како каже, неке уложиле по 60 милијарди, а у нашу земљу ни две милијарде евра (у грантовима).
Додао је да БРИКС мора да реши своје противречности између две велике силе, а ако то успе да реши БРИКС имаће, каже, велику будућност и ту нема никакве сумње.
„Што се Србије тиче, шта ће да ради за 15 или 20 година не могу да знам, али ако БРИКС-у приступе Индонезија, која је најавила подношење захтева, УАЕ, Саудијска Арабија, Египат, Етиопија, буде ли ту Нигерије, неке од земаља Латинске Америке, евентуално Бангладеш, Иран, онда се мапа света драматично мења”, истакао је Вучић.
То што, како каже, данас нама не изгледа тако, за 20 година ће изгледати потпуно другачије и у економском смислу.
„Они данас са 42,9 одсто светске популације имају око 30 одсто светског БДП-а”, рекао је Вучић.
Како је навео, биће и питања вредности.
„Али, очигледно је велики број земаља које желе да се извуку из, неко би рекао плашта доминације запада, то ће бити питање за неке нове генерације Срба за 10 и 20 година”, рекао је он.
Вучић је казао да уколико се у року од годину дана Бриксу прикључе Емирати и Саудијска Арабија, драматичне промене су наступиле у свету, и психолошки и економски, сировински…
„То је питање за нове генерације. Што се нас тиче из много разлога смо на европском путу и то ћемо наставити”, закључио је Вучић.