"Неколико дана пре покушаја побуне, Министарство одбране је саопштило да све оружане формације морају да потпишу уговор са Министарством одбране. И сви, осим Вагнера, почели су да испуњавају ову одлуку. Осим овог господина. Он је то одбио", додао је он.
Тада је обавештен да у том случају Вагнер неће бити укључен у специјалну војну операцију. А то значи да више неће бити новца, финансијских и материјалних средстава. А за господина Пригожина, новац је важан фактор, можда и одлучујући.
"И шта се десило: неће се више издвајати новац – под један; претеране и глупе амбиције – под два; превеликог узбиуђења – под три. И све се заједно изродило у издају и превару својих сабораца", закључио је он.
У ноћи на 24. јун, снаге групе „Вагнер“ заузеле су штаб Јужног војног округа руске војске у Ростову на Дону након изјава оснивача групе Евгенија Пригожина да су Оружане снаге Русије наводно извеле ракетне нападе на кампове „Вагнера“, иако су то демантовали и Министарство одбране и руски ФСБ.
Оружана побуна заустављена је захваљујући тешким преговорима које је, у договору са председником Русије Владимиром Путином, целу суботу водио белоруски лидер Александар Лукашенко. На крају је Пригожин пристао да оде у Белорусију, неким од бораца који нису учествовали у побуни понуђено је да потпишу уговор са Министарством одбране, а остале „вагнеровце“ нико неће кривично гонити.