„Поднећу кривичну пријаву против градоначелника Сарајева Бењамине Карић, кантоналог министра комуналне привреде, инфраструктуре, просторног уређења, грађења и заштите животне средине Алмира Бечаревића и непознатих извршилаца за оштећење и отуђење туђе ствари. Све је евидентно, имамо снимак и пријаву ћемо поднети надлежном тужилаштву у Источном Сарајеву. Поднећу и пријаву против Карићеве кантоналном Тужилаштву јер није са Општине уклонила таблу која изазива расну, верску и националну мржњу јер на табли пише "српски злочинци", а тиме се генерализује један народ“, појаснио је Ћосић.
Ћосић је рекао да је данас табла постављена сигурно на територији Републике Српске, мада је, како је навео, и претходна била стављена на исто место где је пре 20 година стајала табла, преноси РТРС.
„Ми нисмо насели на провокације и оно што су желели да постигну они који су рушили таблу. На тај начин показали смо да су насилници који не поштују ни законе ни процедуре“, рекао је Ћосић.
Он је најавио правну битку у вези са утврђивањем ентитетске линије.
„Обратио сам се председнику Владе Кантона Сарајево, имајући у виду да је кантонално предузеће уклањало таблу. Обратио сам се дописом да све требамо решавати на институционалан начин и тражио сам да формирамо комисију која ће утврдити ентитетску границу на подручју Источног Сарајева и Сарајева“, рекао је Ћосић.
Он је најавио да ће сличне табле бити постављене на још седам или осам споредних улаза у Источно Сарајево.
„Драго нам је да су они који нас не воле, а то је сигурно политичко Сарајево, открили своје право лице, на сваки начин покушавајући да умање значај Источног Сарајева и онога што су Срби дали и за Сарајево и за Источно Сарајево“, поручио је Ћосић.
Он је напоменуо да је постављање табли на улазе у Источно Сарајево само редовна активност маркирања са намером да се истакне специфичност града.
„Намера је да се истакне да град припада Србима Сарајева, а њих је 157.000“, рекао је Ћосић.
Ћосић је поручио да нема ништа лично против Бењамине Карић, али да се не сме дозволити минимизирање страдања српског народа у Сарајеву.
Према налогу Министарства комуналне привреде, инфраструктуре, просторног уређења, грађења и заштите животне средине Кантона Сарајево, 13. јула је уклоњена табла са натписом "Добродошли у Источно Сарајево, град 157.000 Срба који су морали напустити Сарајево", јер је наводно установљено да се налази на подручју ФБиХ.