Нето имовина фондова износила је 51,8 милијарди динара и била је већа за 4,2 одсто него на крају претходног тромесечја.
Структура улагања имовине фондова није знатније измењена пошто су највећи удео имале државне обвезнице, које су чиниле 77,4 одсто укупне имовине, средства на кастоди рачунима и орочени депозити банака чинили су 10,2 одсто, а улагање у акције 11,1 одсто, наводи се у извештају НБС.
Просечан износ акумулираних средстава на рачунима чланова, који су до сада најмање једном уплатили допринос, износио је 266.100 динара.
Структура корисника по полу и износу њихових средстава није се значајно променила у односу на претходне периоде, па су већину чинили мушкарци, који су у укупном броју корисника учествовали са 57,1 одсто.
Просечна старост корисника добровољних пензијских фондова на крају другог тромесечја је износила око 47 година, а највише је било корисника између 40 и 60 година, и то 62 одсто.
И проценат корисника старијих од 53 године сличан је као у претходним годинама и износио је 30,8 одсто, док је проценат корисника старијих од 58 година 18,1 проценат.
Од укупних уплата у другом тромесечју 36,9 одсто су биле индивидуалне уплате, 33,4 одсто уплате
послодаваца који као обвезници уплате својим запосленима уплаћују доприносе у пензијски фонд, док се 29,7 одсто односи на уплате преко пензијских планова.
Када је реч о исплатама, већину су чиниле једнократне које су износиле 693,2 милиона динара, програмиране исплате 125,3 милиона а делимичне 13,8 милиона динара.
На тржишту добровољних пензијских фондова пословала су четири друштва за управљање, која су управљала имовином седам добровољних пензијских фондова, две кастоди банке, пет банака посредника и једно друштво за осигурање посредник.