„А наша сарадња са вама је конструктивна и представља озбиљан фактор стабилизације међународне ситуације“, нагласио је руски лидер.
Он је приметио да контакти Москве и Пекинга у војној и војно-техничкој сфери достижу нови ниво.
„Наравно, наша сарадња и наши контакти у војној и војно-техничкој сфери постају све важнији. Што се тиче војно-техничке, овде је, наравно, на првом месту наш рад у области високе технологије, значи свемир, укључујући и високоорбиталне групе, међу којима су и савремене и перспективне врсте наоружања, које ће сигурно осигурати... безбедност и Русије и Народне Републике Кине“, истакао је Путин.
Путин је додао да се примећују покушаји НАТО-а да прошири зону свог утицаја, а Русија на то реагује мирно и одмерено.
„Видимо покушаје неких земаља да прошире своју зону утицаја. Истовремено, Северноатлантска алијанса, колико год чудно звучало, кршећи, по мом мишљењу, сопствене доктринарне документе, покушава да пређе границе, географске границе својих активности“, нагласио је Путин.
Он је напоменуо да САД све више „увлаче све земље алијансе у стварање напете ситуације у Азијско-пацифичком региону“ и покушавају да „тамо створе нове војно-политичке савезе“, руководећи се пре свега сопственим себичним интересима.
„Ми све то видимо и заједно са нашим пријатељима, пре свега са Кином, реагујемо на то мирно, уравнотежено и јачамо своју одбрамбену способност“, закључио је руски председник.
Руски председник замолио је кинеског дипломату да пренесе поздраве кинеском председнику Си Ђинпингу.
„Одмах бих вас замолио да председнику Кине пренесете најлепше жеље и речи захвалности на топлој добродошлици. Заиста смо развили веома пријатељске, добре личне и пословне односе. То нам даје прилику да одржавамо стратешки карактер наших међудржавних веза“, додао је Путин.
У новом издању емисије „Мој поглед на Русију“ погледајте какву визију о новом светском поретку има Владимир Путин, а какву Џозеф Бајден: