Уговор су потписали министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић, директор „Аеродрома Србије“ Михајло Здравковић и председник синдикалне организације „Аеродроми Србије“Микица Павловић.
„Овим колективним уговором смо за више од 200 запослених у 'Аеродромима Србије' обезбедили повећање плата од десет одсто од 1. јануара као што је повећан и регрес, затим 15.000 динара за свако рођено дете и читав низ погодности које смо могли да обезбедимо у складу са законом како би људи који раде на нашим аеродромима, без аеродрома Никола Тесла у Београду који је у другом режиму, могли да имају бољи животни стандард, рекао је Весић након потписивања уговора.
Весић је, како је саопштило министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре (МГСИ) навео да посао који обављају запослени на аеродромима није нимало лак и да је веома одговоран.
„Ове године смо поновили наш позив за субвенционисане линије. Са овог аеродрома у Краљеву имамо једну целогодишњу линију за Истанбул и две сезонске линије, за Солун и Тиват. Са нишког аеродрома имамо пет плус две и то је било предвиђено буџетом за наредну годину, али ћемо покушати већ за 2025. да повећамо број субвенционисаних линија како из Ниша тако и из Краљева јер верујемо да је то начин да авио компаније више почну да користе ова два аеродрома“, рекао је Весић.
Директор „Аеродрома Србије“ Михајло Здравковић је рекао да своју основну делатност - безбедност и прихват ваздухоплова, путника и ствари, не могу да извршавају како треба ако запослени у том предузећу нису задовољни.
„Потписивањем овог колективног уговора свакако се наставља тренд повећања зарада у нашем предузећу. Подсетићу да смо почетком ове године такође имали повећање од десет одсто, а од 1. јануара 2024. године биће друго повећање од десет одсто чиме стимулишемо наше запослене“, рекао је он.
Председник синдикалне организације „Аеродрома Србије“ Микица Павловић изразио је задовољство због потписивања колективног уговора који је, како је рекао, производ вишемесечних преговора синдиката запослених, послодавца и ресорног министарства.
„Од 2019, када је аеродром прешао на управљање са Градске управе на републички ниво, имамо стални пораст путника, као и обнављање целокупне опреме која прати трендове модерног ваздухопловства“, рекао је он.
Он је захвалио је ресорном министру Весићу и директору „Аеродрома Србије“ на помоћи и кооперативности приликом преговарања и замолио да и даље пружају подршку како би заједно постигли зацртане циљеве.