У том делу Косова и Метохије живи 30 хиљада Срба, од рата, већина се бави пољопривредом. Они су годинама покушавали да се изборе са дискриминацијом на тржишту, нејасним законима, дуплим трошковима, царином и свиме што је последњих година сломило кичму малим произвођачима у том крају.
Продавницу су покренули млади из Хуманитарне организације „Косовско Поморавље“, свесни да ће продаја аутентичних домаћих производа преко интернета бити много лакша од класичне.
„Произвођачи немају трошкове пласмана производа путем наше продавнице, целокупни посао обављамо ми. И робу покупимо од њих и шаљемо где треба. За произвођаче продаја на сајту „Купуј са Космета“ јефтинија је од било које друге. Немају никаква улагање, јефтиније је и од одласка на пијацу у Грачаници или Косовској Митровици, до тамо би морали да плате гориво и закупе тезгу“, каже за Спутњик Никола Васић из ове организације.
Он додаје да је тим младих који ради све да Срби остану на Косову и Метохији и живе од свог рада и брендирао већину производа који су понуђени на порталу.
Захваљујући овој интернет продавници маринирани вргањ са Косова и Метохије поштом иде и на друге континенте
© Фото : Спутњику уступила ХО Косовско Поморавље
„Ту смо и ако им је потребна подршка за проширење бизниса, помажемо око планирања и писања пројеката“, додаје Васић.
У понуди интернет продавнице су традиционални производи Срба са Косова, њих више од две стотине. Од чувеног Шарског сира, преко аутентичних вина овог поднебља и лековитог биља до зимнице.
Продавница „Купуј са Космета“ нуди и оригиналне рукотворине Косова и Метохије, али и иконе и такозване црквене производе.
Нови, умивени портал много је транспарентнији и прегледнији од претходног, а посетиоци могу да виде и који су производи тренутно на снижењу.
Оригинална интернет продавница има техничку подршку организације „Дигитална Србија“ из Београда. На разумевање да производе са југа представе домац́ем и страном тржишту наишли су и у Канцеларији за Косово и Метохију која је финансирала почетни пројекат.