"ОПЕК земље производе око 33 милиона барела на дан у 2023. години и то је смањење од 0,91 милион барела", рекао је Мићовић за РТС.
Он је навео и да је цена од 80 долара за барел, иако земље извознице нафте кажу да није реална, у коридору од плус, минус 85 долара за барел и реално је прихватљива цена и за потрошњу и за производњу.
Мићовић је казао и да су свих претходних месеци, када је најављивана седница ОПЕК-а, шпекуланти успевали да подигну цену нафте и да јефтину купљену нафту распродају.
"Котације дизела на међународном тржишту и нашег тржишта се поклапају и показују колико на малопродајну цену у Србији доминантно утичу котације са међународног тржишта", напоменуо је Мићовић подсетивши да су се малопродајне цене у Србији кретале од 222 до 150 динара.
Према његовим речима, садашња цена од 200 динара по литру дизела је апсолутно у складу са променом међународног тржишта.
Мићовић је казао и да је јануар и фебруар период када је најмања потрошња горива.
"Никаквих проблема сигурно неће бити с количинама, а комерцијалне залихе су на таквом нивоу, да можемо и јануар да премостимо уколико буде леда. Никада лед не траје тако дуго, много су опаснији летњи периоди када је суша и низак водостај, он може трајати месецима. Лед може трајати месец дана, сви су за то спремни", истакао је Мићовић.