Такође, рекао је и да расте број инвеститора из Јужне Кореје.
"Остаје да јачамо Емирате, Индију, рад са другим азијским инвеститорима. Те земље са Истока ћемо и у будућности све више привлачити", рекао је он, гостујући на ТВ Прва.
Вучић је рекао да очекује да укупни приходи ИТ сектора буду преко 3,6 милијарди евра ове године, што значи да у БДП-у превазилазе пољопривреду, што, како је истакао није било могуће пре 10, 15 година.
Он је навео да је ниво инвестиција од почетка године до сада четири милијарде 195 милиона евра, као и да очекује да до краја године буде 4,42 до 4,45 милијарди, што је рекорд.
"Очекујемо стопу раста од 2,7, али ниво инвестиција ћемо и поновити", рекао је Вучић и додао да је привлачење инвестиција најважније од свега, јер од тога живи држава.
"Од тога живи наша држава. Од тога живе наши пензионери, од тога живе наши студенти, од тога плаћамо све у овој земљи. Без тих инвестиција ми не бисмо могли ништа од тога да урадимо. Нису то неке апстрактне бирократске бројке, што више инвестиција са различитих страна, то ће бити веће плате, то ће бити веће пензије", рекао је Вучић.
Просечна плата у децембру 820 до 830 евра – следи повећање
Председник је рекао да очекује да ће просечна плата у децембру износити између 820 и 830 евра.
Он је за ТВ Прва рекао и да од 1. јануара следи додатно повећање пензија за 14,8 одсто, а да ће минималац бити преко 47.000 динара.
Најавио је да следи и повећање плата најпре од 10 одсто, а да верује да ће током године, од маја, јуна или јула доћи до додатног повећања плата посебно у просвети.
"Посебно ћемо ићи на повећање у области просвете, образовања, дакле оних области које су од кључног значаја за развој наше земље у будућности, али пре свега за развој и напредак младих људи у које ћемо морати да уложимо много више", поручио је Вучић.
Веће улагање у образовање
Председник је рекао да ће се много више новца улагати у образовање.
“"Ми ћемо много више новца улагати у образовање, не само у веће плате, јер ћемо плате да повећамо, али онда морате да узвратите и већим радом, дужим, и интензивнијим, као и напорнијим радом. Друга ствар је да ћемо у нашу земљу доводити најмоћније и најбоље и стране универзитете, правити њихове франшизе у Србији, зато што нећемо да нам деца одлазе у иностранство, зато што не могу да нађу или по њиховом мишљењу не могу да нађу довољно добар универзитет овде у Београду и Србији", рекао је Вучић.
Рекао је да је 15.000 у дуалном образовању и да 67 одсто њих чим заврши школу има посао са платом већом од 72.000 динара, а остали плату већу од 60.000 динара.
"То морамо да повећамо на броју 30.000, посебно за занатске послове и за све друго, али истовремено морамо да дамо неупоредиво бољу понуду за високо образовање у будућности. И наравно да додатно наградимо и професоре да би напредовали и имали неупоредиво већа примања, да не би одлазили да буду гостујући професори по иностранству или да заувек одлазе у иностранству. ", рекао је Вучић.
Председник је рекао да очекујемо у марту или априлу још једног великана светске компјутерске или софтверске индустрије да посети Србију.
"Онда ћемо имати неке додатне идеје и верујем да ће људи бити задовољни, јер је то оно што је будућност и оно што је важно за Србију", нагласио је Вучић.
Отвараћемо аеродроме широм Србије, то је питање напретка и развоја земље
Вучић је рекао да аеродроми у Нишу и Краљеву морају да раде више, као и да Србија мора да размишља о отварању нових аеродрома, јер је то питање свеукупног напретка и развоја земље.
"Ми смо земља у којој ће аеродроми морати да раде више, Нишки аеродром ће морати да ради много јаче, али ће и Лађевци, Морава осим ове две или три линије које постоје за Истанбул и Солун, морати да ради још више и још боље", рекао је председник и додао да нам је за то потребно да будемо још богатији.
Вучић је додао да га радује што ће и Ниш добити нову модерну аеродромску зграду.
"Велики смо новац уложили у ову зграду, у Нишу и ускоро ће бити готово и то је добро да Ниш добије модерну аеродромску зграду као што је добија Београд и наставићемо са тим. Срећан сам због Нишлија", рекао је председник.